Klima Servisi

Klima Montajı

Klima Montajı Servisi 

İstanbul klima servis olarak hızlı ve güvenilir servis hizmetlerimiz vardır. 20 Yıllık tecrübemize dayanarak  sizlere kurumsal hizmetler sunuyoruz.Bölge seçimi yapmadan müşterilerimizin talepleri doğrultusunda aynı gün içerisinde tüm sorunlarınıza kesin çözümler üretiyoruz. Bir telefon yardımı ile klima cihazlarınız ile ilgili teknik destek alabilir veya servis talebinde bulunabilirsiniz. 

Klima Montajında Yapılacak İşlemler

Klima montajında ;klima sacı terazi ayarında duvara asılır ve daha sonra boru geçmesi için matkap ile delik açılır.Boru kiti iç üniteye takılarak açılan delikten gönderilir. Dış ünite ayak asımı , dış ünite ayak arası ölçülerek ayakların takılacağı yerden ölçüm alınır ve iç ünitede olduğu gibi dış ünite de terazi yöntemi ile asılır. Dış ünite ayakların üzerine dengeli bir şekilde koyulduktan sonra ise ayak vidaları atılır. Dış ünite boru bağlantıları yapıldıktan sonra sinyal kabloları bağlanır. Cıhazı devreye alaraktan kontrolleri sağlanır. Dış ünite devreye girdikten sonra gaz kontrolleri yapılır. Çihaz çalışır hale getirilip firmamız tarafından siz değerli müşterilerimize teslim edilir.

Klima arıza Keşif İşlemi

Örneğin; klima soğutma yapmıyor şikayeti ile karşılaştığınızda, öncelik ile yapılması gerekenler ilk önce cihaz devreye alınır, dış ünite kontrol edilir, motor devreye girmiyor ve inleme yapıyor ise kornanstör denemesi yapılır. Kornanstör denemesi yapılmasına rağmen cihazın motounda inleme devam ediyor ise motor değişimi yapılır.Dış ünite devreye girmesine rağmen soğutma olmuyor ise gaz kontrolü yapılır gaz tamamen bitmiş ise gaz verilerek kaçak testi yaplır. Gaz eksiltmiş cihazlarda ise gaz ın daha performanslı olması için gaz komple boşaltılır.Vakum yapılarak yeni gaz ilave edilir.Cihazın motorunun ömrü kısalmaması için her iki senede gaz yenilenmesi yapılması gerekmektedir. Cihazın bakımsız kalması soğutma performansının düşmesine neden olur. Sadece soğutmada kullanılan cihazlar ise sende bir 1 defa bakım yaptırmalıdır.Hem ısıtma hemde soğutmada kullanılan cihazlar ise 6 ayda 1 bakım yaptırılması gerekmektedir. Böylece cihazlarımız daha performanslı hale gelecektir.

Klima söküm işlemi

Kilma devreye alınarak dış ünite rekorları alyan yardımı ile kapatılır.15 20 saniye bekledikten sonra cihaz devre dışı bırakılır dıs ünite rekorları üzerinden borular sökülür. Cihazdan elektirik devre dışı bırakılır sinyal kabloları çıkarılır.Dış ünite  ayak vidaları sökülür, dış ünite ayak üzerinden alındıktan sonra ise ayak sökümü yapılır. İç üniteye bağlanılan gaz borusu sökülür.  İç ünite dranaj borusu çıkartılır. İç ünite sac aparatının üzerinden alınır .Sac asıldığı yerden alınır iç ünitenin arkasına gerı takılaraktan siz değerli müşterilerimize teslim edilir.

Detaylı Klima Bakım İşlemi

Örneğin; klima uzun süre bakım olmamış ise dıranaj tıkanması sorunu ile cok sık karşılaşırsınız.Cihaz suyu dışarıya atamadığı için iç üniteden su  akıtma yapar. Klima bakım esnasında yapılacak en önemli işlemlerden birisi ise serpantin temizliği firmamız tarafından getirilen özel ilaç ile yaplır. Fan sökümü yapılır ilaç ile yıkanılan fan yerine geri takılır filitreler ilaç ile takıldıktan sonra ise filitreler firmamız tarafından özel rahatsız etmiycek koku sıkılarak filitreler yerine takılır.Bakımı tamamlanan cihazın gaz kontrolleri yapılır. Gaz eksikliği olan cihazlar ise siz değerli musterilerimize bildirilir sizin onayınız dahilinde gaz yüklemesi yapılır.Klima performansının düşmemesi için soğutmada kullanılan cihazlar her sene yaz mevsimine girişte bakım yapılması gerekmektedir. Soğutma vede ısıtma  da kullanılan cihazlar ise 6 ayda 1 kez bakım olması gerekmektedir.  Bakımı yapılmayan cihazlar ileride oluşabilecek  büyük sorunlar doğrultusunda klima cihazınızı kaybetmenize yol açabilir. Bunlar nelerdir; Performans kaybına yol açar. Cihaz tam performanslı soğutma yapamadığı için cihazın motoru zarar görerek bozulur. Klima bakımı yapılmayan cihazların siz değerli müşterilerimize verebileceği zararlar. Klima fan yöntemi ile içindeki bakteriyel tozları gözle görülmeyecek tozlar  siz değerli müşterilerimize  zarar verbilir.  lütfen her sene klima bakımlarımızı yaptıralım.

7 Gün 24 Saat Klima Hizmeti

Isıtma soğutma sistemleri arasında başarı merdivenlerinin tepesinde yer alan hd klima servis firmamız tüketicilerimizin klima cihazları ile ilgili tüm sorunlarında yanında. 7 gün 24 saat çağrı merkezimizde ve saha ekiplerimizde çalışan personellerimiz sayesinde acil klima hizmetine ihtiyaç duyulduğunda bir telefon yardımı ile bölge ayrımı yapmadan bir saat içerisinde sorunlarınıza çözüm oluyoruz. Klima periyodik bakım,klima demontaj,klima söküm,klima arıza keşif,klima tamir vb. sorunlarda uzman ekiplerimiz tarafından titizlik ile cazip fiyatlar uygulayarak ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmetlerimizi en kaliteli şekilde yerine getiriyoruz.

Klima Servis Talebi

Öncelikle servisimiz ile iletişime geçmeden cihazınızın kaç senelik olduğunu,kaç btu olduğunu ve adres bilgilerinizi bilmeniz gerekiyor. Bunları netleştirdikten sonra servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Servisimiz ile iletişime geçtikten sonra arıza kaydınızı oluşturup randevu gününüzü alabilir gönül rahatlı ile servsinizi bekleyebilirsiniz.Servis talebi için 444 53 16 çağrı merkezi telefon numaramızı arayabilir istediğiniz gün için kayır oluşturabilirsiniz.

Başlıca Klima Arızaları

  • Klima soğutma yapmıyor - öncelikle filitrelerinizin kontrollerini yapın tıkanmış olabilir aksi takdirde cihazın gaz eksikliği oluşmuş olabilir uzman servis tarafından kontrolleri yapılması ve gaz eksikliği giderilmesi gerekebilir.
  • Klima cihazıma elektirik gelmiyor – Pirizlerinizi ve kablolarınızı kontrol etmeniz gerek aksi takdirde klima cihazının ana kartında yanma veya kablo kopukluğu olmuş olduğundan servis ile iletişime geçmeniz gerekebilir.
  • Klima cihazım koku yapıyor – Cihazın koku yapmasının tek bir sebebi vardır.Yıllık periyodik bakımını yapıtmadığınız için ortama kötü kokular ve bakteri yaymaya başlar. Uzman servis tarafından kimyasal ilaç yardımı ile periyodik bakım işlemini yaptırmanız gerekmektedir.
  • Klima cihazım boş fan üflüyor – Yapmanız gereken tek şey teknik servisimiz den destek almak olacaktır. Cihazın iç aksamlarında sorunlar oluşmaktadır.
  • Klimam sigorta attırıyor – Sigorta hattınızı kontrol ettirmeniz gerekmektedir.Aksi takdirde dış ünite kompresör parçası yanmış olabilir servis tarafından hizmet almanız gerekmektedir.

Klima Çağrı Merkezimiz

Yukarıda da belirtmekte olduğumuz sorunlarla ilgili herhangi bir sonuca ulaşmak için hemen 444 53 16 çağrı merkezimizi arayıp veya telefondan teknik destek ile sorunlarınızı çözümleyin.